Usługi

Czym jest usługa monitorowania portali internetowych?

Nieprawidłowo funkcjonująca strona internetowa będzie przynosić straty, więc warto ulokować finanse w monitoring dostępności stron internetowych. Kiedy nie jest dostępna dla Internautów, wtenczas w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu będą oni wypatrywać alternatywy. Tracić można w ten sposób kolejnych internautów, lub klientów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. Firma MonitWeb jest w stanie zapewnić dwudziestoczterogodzinną kontrolę sposobu wyświetlania się serwisu internetowego.Pozwala to pomiędzy innymi ustrzec się sytuacji, w jakiej będzie dochodzić do utraty ewentualnych konsumentów. Jak podkreślają badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników internetu nie powraca na domenę internetową, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są zadowoleni. Gdy portal internetowy będzie niedostępny przez kilka godzin, wtenczas przełoży się to na realne straty pieniężne.

Jakim sposobem zadbać o odpowiednie wyniki witryny wykorzystując monitoring dostępności?

Najogromniejszym problemem jest brak dojścia do strony, który trwa parę dni. Nawet trwająca parę godzin awaria serwisu internetowego, który nie wyświetla się konsumentom, jest istotnym kłopotem.

Klienci nie będą mogli:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno gruntownie wyeliminować sytuacje, kiedy strona internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników internetu. Dodatkowo kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność serwisu internetowego. Odpowiednie działanie serwerów ma także ogromne znaczenie. Gdy witryna można się ładuje, w owym czasie wywoływać to będzie niezadowolenie użytkowników. Firmy są w stanie stracić korzystny wizerunek marki. Każda strona internetowa może tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz to ważniejsza dla użytkowników.

Zatem monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– negatywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed sfinalizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest realizowane w ramach monitorowania witryn WWW?
W firmie MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, jaki zezwala ekspresowo reagować na awarie trudności z ładowaniem się witryny. Gdy portal internetowy przestaje prawidłowo działać, w owym czasie awaria jest natychmiastowo zgłoszona. Bardzo przydatne są regularnie dostarczane wiadomość dotyczące charakteru awarii, która wystąpiła na domenie. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza cenne wiadomości, jakie są kluczowe z punktu widzenia prawidłowej oraz prędkiej reakcji. Na dodatek korzystać wolno z rozbudowanych statystyk. Zezwala to między innymi monitorować zadania Cron, a również to jak rzeczywiście działają. Unikać można sytuacji, w której rozmaite procesy niebezużyteczne dla prawidłowego funkcjonowania serwisu internetowego, przestają spełniać swoją funkcję. Toteż inwestycja w monitoring działania stron www to idealny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. W ten sposób interes w Internecie wolno prowadzić o wiele bardziej efektywnie.