piątek, 3 grudnia, 2021
Podróże

Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Obce chwalicie, własnego nie znacie – słowa te dalej są bardzo aktualne. Figura kultowego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednak nie tak wiele osób spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” oraz „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty oraz globtrotera Arkadego Fiedlera. Nie jest to powieść historyczna, jednakże postać Johna Bobra oparta jest na pewnych przesłankach, a mianowicie drewnianej łodzi z tekstem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” odnalezionej na wyspie Coche.

Czy adaptacja filmowa „Wyspy Robinsona” jest możliwa?

Tak interesująca seria powieści wyraźnie zasługuje na ekranizację – ma ona ogromny potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz komercyjnym. Niesamowite przygody Johna Bobra to materiał, jaki perfekcyjnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć widzom epokowych wrażeń, wzbudzając podziw oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie sukcesem?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało intrygującej zwyczajności, pracy, szkole i innych zadaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to kompletnie inny świat, jaki można ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika i poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Opowieść ta mieści w sobie wszystko, czego wolno oczekiwać od prozy podróżniczej – zwroty akcji, uniesienia i świat tubylców, w jaki można się zagłębić. Wizja ta przybliża się coraz bardziej, a jej realizacja to ledwo sprawa czasu. Należałoby zatem zaintrygować się tym niezmiernie ciekawym projektem, jaki bez negowania okaże się przebojem na polskich ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Wspaniała historia Johna Bobra – polskiego Robinsona Crusoe!

Podążając za losami zuchwałego, polskiego globtrotera Johna Bobra, idealna rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o dzielnym oraz dzielnym poszukiwaczu przygód, przedstawiająca barwny świat tubylców i ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Dzika przyroda, indiańscy wojowie oraz poszukiwanie cenności – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje olśniewających wątków.
Warto nie zapominać, że nie są to fakty dziejowe – John Bober jest jedynie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, wskutek tego należałoby przenieść się w świat wyobraźni oraz przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Ekranizacja dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nowiutką widownie i zwiększy jego popularność, jednakowoż także przedstawi tę opowieść starym fanom w pionierskiej formie.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar