Usługi

Imprezy integracyjne online w 2021 roku

imprezy integracyjne online

Czasy mamy bardzo dziwne, imprezy integracyjne przeniosły się do podziemia. Ależ czym jest to podziemie? Świat, w którym imprezy integracyjne online stały się faktem, nie jest z pewnością światem uwielbianym przez agencje evenotwe. Mamy bardzo dziwne czasy, w których ludzie całe dnie spędzają w świecie wirtualnym. To trochę taki team building online – team building człowieka i maszyny komputerowej.
Przenosząc coraz więcej dziedzin naszego życia do świata online stajemy się więźniami własnych domów i jesteśmy systematycznie odcinani od innych ludzi, opinii, zjawisk i własnych obserwacji świata.

Czy zatem potrzebujemy integracji online?
Wielokrotnie zastanawiałem się jak zorganizować gry trenowe online. Wyobraźcie sobie że podczas integracji online macie za zadanie odszukać z pomocą map google 10 ukrytych przedmiotów. Czy to ma sens. Team building online – jak poczuć zespół, emocje – czy to w ogóle jest możliwe?

Imprezy integracyjne online
Imprezy integracyjne online to poniekąd zaprzeczenie zjawiska integracji międzyludzkiej. W czasach gdy wszystkie imprezy integracyjne i team building stały się online ,obserwujemy coraz większy odwrót ludzi od klasycznych form integracji. Imprezy integracyjne, które były nam znane do tej pory zostały zastąpione wielogodzinnymi nasiadówkami przez ekranami komputerów. Wszystko dzieje się online.

Jedną z popularnych w ostatnim czasie form integracji online jest degustacja win. Wyobraźcie sobie sytuację, że każdy z Was dostaje pakiet degustacyjny i wspólnie stukamy się… no właśnie z kim lub czym? Z monitorem, lustrem a może sąsiadem? Czy na pewno o to chodzi. Czy organizacja imprez integracyjnych online ma sens?

Zdrada na imprezie online
Mam wrażenie, że świat się zmienia, a ludzie coraz bardziej przyzwyczajają się do integracji online. Spotkania team building online według mnie nigdy nie zastąpią prawdziwego team buildingu, . Mam jednak coraz silniejsze ważenie że świat zmierza w złym kierunku. Praca zdala stała się faktem, pytanie czy faktem staną się zdrady poczas imprez integracyjnych online? Czy team building online z koleżanką z Warszawy stanie się nową formą zdrady. Kiedyś były listy, teraz jest online. Widzicie różnicę, a może podobieństwo?

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek czy team building online może skłonić Waszego partnera lub partnerkę do zdrady podczas imprezy integracyjnej to musicie mieć na uwadze, że wszystko to zależy od tego co wspomniana osoba robi w sieci. A może od Waszych relacji? Jest jednak pewne przysłowie, które mówi że okazja czyni złodzieja. Czy taka impreza integracyjna online to okazja aby skraść czyjeś serce?

Imprezy integracyjne online otwierają kanały komunikacji

Imprezy integracyjne online z pewnością otwierają nowe drogi i możliwości komunikacji. Nikogo już nie dziwi fakt, że ktoś godzinami siedzi w domu przed komputerem. Wszak wykonuje przecież pracę zdalną, albo ma imprezy integracyjne online, albo może właśnie bierze udział w cyklu spotkań team building online. Pamiętacie historię o złodzieju? Czy ma to sens?

Pokój do pracy online
Pracując online, najczęściej każdy z nas zamyka się w oddzielnym pokoju. Robimy to całkowicie nieświadomie, z myślą o tym aby pozostali domownicy nam nie przeszkadzali. Praca, szkoła, zakupy, integracja – online. Wszystko przenosi się do świata online. Czy zatem kolejny krok w ewolucji imprez integracyjnych online to zdrada online