piątek, 3 grudnia, 2021
Sklepy Internetowe

Jak wybrać depilator?

Wśród środków do pielęgnacji oraz higieny, pokaźną popularnością cieszą się depilatory. Gwarantują one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach odszukamy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz śmiałe rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru należytego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są typy depilatorów?

Na rynku jesteśmy w stanie odkryć kilka rodzajów depilatorów. Różnią się one pomiędzy sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, inaczej depilatory klasyczne, istnieje na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm z reguły oparty jest na krążkach bądź pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, odblokują się i zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny zaopatrzony jest w lampę, której zadaniem jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem ponownego wzrostu włosa. Ostatni rodzaj, innymi słowy depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać w całości zniszczona bądź również uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?

To, co warto wziąć pod uwagę w czasie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Jest to istotne ze względu na to, iż każdy z nas ma inny próg bólu, a zanadto wysoka moc urządzenia ma prawo być dla co niektórych bolesna. Warto posiadać na uwadze, że moc zawsze należy dostosować do depilowanego miejsca – skóra pod pachami jest dużo bardziej wrażliwa aniżeli ta na nogach. Niesłychanie istotne jest, by dostosować ten parametr do rodzaju skóry. Niektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, posiadają dodatkową funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Wybór porządnego depilatora nie należy do najprostszych zadań. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, lecz również mocą urządzenia i ponadprogramowymi funkcjami. Z pewnością należałoby zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź też również akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje defekty oraz zalety, a my musimy dobrać je do indywidualnych pragnień.
Ważne są również funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. oprogramowania do planowania depilacji czy też czujnik do rozróżniania rodzaju cery.
Ważna jest również możliwość regulacji mocy, i dostępna liczba trybów pracy. By depilacja była efektywnie i bezproblemowo sfinalizowana na różnych obszarach ciała, poprawnie jest przystosować możliwości depilatora. Niektóre modele posiadają ponadprogramowe głowice czy też nasadki – to naturalnie dzięki nim depilacja miejsc wrażliwych odbędzie się bez bólu.